ویجت

۹۱۳۰۲۶۵۴ ۰۲۱

معرفی کتابخانه المنتور Elementor Library

کتابخانه المنتور

آنچه خواهید آموخت

با کتابخانه‌ی المنتور، الگو و قالب‌های رایگان وردپرس رو دریافت کنید. بیشتر از 100 تا قالب حرفه‌ای و رایگان در کتابخانه‌ المنتور در دسترس هستند.

وقتی که المنتور برای اولین بار ارائه شد، همه به تیم طراحی المنتور پیغام میدادن که اصلا باورشون نمیشه چنین صفحه‌ساز قدرتمندی به صورت رایگان عرضه شده. اما بعد مدتی افزونه المنتور وردپرس رو به طور قابل توجهی قدرتمندتر ساختند که از ویژگی و امکانات جدیدی بهره میبرد. امکاناتی که نه تنها به طراحی صفحه سرعت میبخشید بلکه روی کل گردش کار وبسایت کاربرا هم تأثیر میذاشت. طراحان افزونه المنتور بهش میگن “  Template library/ کتابخانه الگوهای المنتور” .

با کتابخانه قالب المنتور میتونید تنها با یک کلیک ساده، قالب صفحات با طراحی زیبایی رو پیاده‌سازی کنید.

همچنین میتونید طراحی صفحات خودتون رو ذخیره ومجدد استفاده و بخش‌های مختلف رو باهم ترکیب کنید تا یه طراحی جدید برای صفحات رو خلق کنید. قصد دارم تو این مطلب یه مروری به امکانات و قابلیت‌هایی که کتابخانه المنتور پیش روتون میذاره داشته باشم.

 کتابخانه الگو Template Libraryچیه!

کتابخانه الگو جاییه که میتونید طراحی‌هایی رو که با المنتور به عنوان قالب انجام دادید رو ذخیره داشته باشید  و در صفحات مختلفی از سایت ازشون استفاده کنید؛ یا حتی تو یه وبسایت دیگه!

میتونید کلاً طراحی صفحه رو مثل یک section  از صفحه ذخیره کنید. وقتی که صفحه یا قسمتی از اون رو به عنوان قالب  ذخیره میکنید، یک کپی دقیق ازش ساخته میشه که شامل تموم المان‌ها هست: عکس‌ها، طرح یا لی آت‌ها، متون، سبک‌ها و ابزارک‌ها. بعدش هم میتونید قالبتون رو فقط با یک کلیک به هر صفحه و وبسایتی اضافه کنید. به همین راحتی …

کتابخانه المنتور
کتابخانه المنتور

زیبایی های قالب پیش ساخته وردپرس

کتابخانه قالب المنتور، با بیش از 20 عدد قالب از پیش طراحی شده‌ی وردپرس وارد کار شده (قالب های بیشتری هم اضافه شدن و تو راهه).

اینا صفحاتی هستند که به خوبی از پیش طراحی شدند و تیمی از طراحان وب حرفه‌ای به سختی روی دیزاین و طراحی اون‌ها کار کردند. استفاده از این قالب‌های از پیش طراحی شده خیلی به کار میاد. دیگه نیازی نیست که درحالی که به صفحه سفید نگاه میکنید، به این فکر کنید  که از کجا باید شروع کرد! کتابخانه قالب المنتور، باعث میشه موشکوار برید سر اصل مطلب و طراحی جدید رو استارت بزنید.

همچنین استفاده از کتابخانه، یه راه فوق‌العاده برای اینه که یادبگیرید که چطور با المنتور طراحی کنید. شما خودتون میتونید به هر المانی که در صفحات پیش‌ساخته ایجاد شدن پی ببرید و با انواع تنظیماتی که برای طراحی اون المان‌ها لازمه آشنا بشید.

یه قالب رو انتخاب کنید، محتوا و استایلشو برای جاگیری تو سایتتون تغییر بدید و تمام المان‌های داخلیشو به دلخواه خودتون شخصی‌سازی کنید تا همه‌چیز رو به سلیقه خودتون دربیارید.

اصلا مهم نیست که تازه کارید یا متخصص طراحی وب؛ کتابخانه المنتورحتما یه قالبی داره که متناسب نیاز شما باشه.

کتابخانه المنتور
کتابخانه المنتور

یک صفحه کامل یا یک قطعه Section  رو ذخیره و مجدد استفاده کنید

ذخیره‌ی یک صفحه‌ی کامل خیلی خوبه اما بیشتر وقتا اصلا نیازی نیست که طراحی یک صفحه رو به صورت کامل انجام بدید. بجاش فقط نیازه که از یه section مشخصی که قبلا ایجاد کردین دوباره استفاده کنید. برای همینه که طراحان افزونه المنتور امکان ذخیره section های مشخص و استفاده مجدد از اون‌ها تو صفحات جدید رو فراهم کردند. از این ویژگی میتونید برای ترکیب کردن Section‌هایی که قبلا بابت طراحی صفحه اصلی ایجاد کردین، استفاده کنید. بیشتر وبسایت‌ها ‌section‌هارو در صفحات مختلف تکرار میکنند.

ذخیره section‌ یا قطعات به عنوان قالب این اجازه رو به شما میده تا از هر section‌ای که برای صفحات و وبسایت‌های مختلف میسازید، بهره‌برداری کنید.

چرا استفاده از کتابخانه؟

شش سناریو که کتابخانه المنتور به کارتون میاد

در ادامه مطلب شش مثالی رو که در اونجا کتابخانه المنتور به کارتون میاد و در بهینه سازی گردش کار کمکتون میکنه رو معرفی میکنیم.

خودتون کتابخانه‌ای از قالب‌های برتر ایجاد کنید. بجای شروع با  چرک نویس کردن هر پروژه‌ی جدیدی که استارت میزنید، خودتون میتونید کتابخانه‌ای از قالب‌ها رو ایجاد کنید و از اونها برای هر وبسایت جدیدی که میسازید به راحتی استفاده کنید.

با یک قالب از پیش طراحی شده شروع کنید. تعداد متنوعی از قالب‌هایی که طراحان حرفه‌ای المنتور برای شما آماده کردند رو مرور کنید و یکی از اونها رو انتخاب و با یک کلیک اضافه کنید.

قالب‌های خودتون رو کپی کنید. مثلاً وبسایت شما خدمات متنوعی رو ارائه میده و شماهم میخواین تا یه صفحه خدمات دیگه اضافه کنید. برای اضافه کردن سرویس جدیدی که مایل به اضافه کردن اون هستید، به راحتی از قالب صفحه‌ی خدماتی که قبلا ذخیره کردید، استفاده کنید.

یک وبسایت کامل رو سریع‌تر بسازید. بعد از تموم کردن طراحی صفحه خانه اصلی (homepage)‌، صفحه رو به عنوان قالب ذخیره کنید و از اون برای تأسیس صفحات دیگه مثل (تماس با ما، درباره ما، خدمات  و …) استفاده کنید.

صادر و وارد کردن (Export / Import). با کتابخانه، فقط محدود به استفاده از قالب‌ها تنها در یک سایت نیستید. قالب‌‌ها رو میتونید به یک وبسایت برای ایجاد صفحات جدید متعلق به پروژه‌ای متفاوت، صادر کنید.

قطعات یا section‌های مختلف را با هم ترکیب و مطابقت بدید. section صفحات دیگه رو برای ایجاد یک طراحی صفحه‌ی جدید ترکیب کنید. توانایی ذخیره section‌ها واقعاً قدرتمنده و امکان طراحی صفحه  به طور بی‌پایان وجود داره.

بهترین صفحه ساز (المنتور) بهترهم شده

برای یه تغییر اساسی در نحوه طراحی با وردپرس آماده هستید؟

Elementor Template Library   یا کتابخانه قالب در افزونه المنتور در دسترسه و دانلود آخرین ورژنش هم به صورت رایگانه. با انبوهی از قالب‌های حرفه‌ای وردپرس احساس راحتی کنید. یکی از قالب‌های از پیش طراحی شده رو انتخاب کنید یا خودتون طراحی و سپس ذخیره کنید.  البته طراحان افزونه  المنتور برای گسترش کتابخانه و داشتن امکانات و قالب‌های بیشتر در آینده برنامه دارند. پس منتظر ویژگی‌های جدید باشید.

ما منتظر شنیدن نظرات شما در رابطه با  تأثیر کتابخانه المنتور بر روی پیشرفت گردش کار و پروسه طراحی صفحاتتون هستیم. هرگونه بازخوردی که داشتید رو کامنت کنید. آموزش المنتور ما میتونه بهتون کمک زیادی بکنه.

4 پاسخ

 1. سلام

  خانم مهندس راحیل دست پیمان

  جهت اطلاع دوستان علاقمند به دانش آی تی عرض میکنم اینجاب تجربه کا ر با کامپیوتر main را دارم و پروژه های ملی بزرگی را طراحی و پیاده سازی کردم
  بخاطر علاقه دانش آ تی نگاه گذرا روی سایت ها داشتم توجه ام به کاربرد سیستم مدیریتی وردپرس بخصوص افزونه المنتور جلب شد
  مروری که در نحوه ی کاربرد آن در ساخت سایت و شبکه های اینترنتی داشتم بطور جد از دستاوردها و نحوه عملکرد آن شگفت زده شدم
  نامیدن وردپرس بعنوان سیستم عامل مدیریتی تکتاز در عرصه دانش ای تی اغراق نیست
  بحق زحمت طراحان و نویسندگان برنامه های سیستم مدیریتی وردپرس قابل تحسین هست
  با مقدمه ایی که ذکر شد بیشتر منظورم به ظهور پدیده ایی شگفت انگیزه به نام المنتورست
  از اینکه این الماس گرانبها به نام افزونه از آن یاد شده در حق این دستاورد بزرگ کمی نامهربانی شده
  مجموعه افزونه المنتور فرصت طلایی برای همه طالبان جویای شغل آبرومند فراهم کرده
  توصیه میکنم که جوانان در هر سطحی از دانش رایانه هستند بدون هیچ نگرانی شانس خود را آزمایش کنند
  با اراده ایی قوی مهارت استفاده افزونه المنتور را کسب کنند این شیوه و الگو نگاه به دانش آی تی در آینده ترویج پیدا خواهد کرد
  و همچنان باز بازار آینده رایانه از این نوع شگفتها بسیار دارد
  در پایان از مدیران سایت المنتور فارسی خانم مهندس راحیل دست پیمان که با مقالات بسیار با ارزش خود در خصوص وردپرس و المنتور
  به سایت المنتور جلوه ایی بی نظیری داده تشکر و قدردانی میکنم

 2. خانم مهندس راحیل

  با دیدگاهی که برای پیشبرد دانش آی تی کشور در پیش گرفتی
  هر ایرانی به بانو کار آفرینی همچون شما که پرتلاش برای ارتقاء دانش کشور
  گام برداشته بخود می بالد و فعالیت ستودنی را ارائه دادید با نگاه گذرا که در سایت المنتور فارسی داشتم
  ابتکار و سیلیقه خوبی بکار گرفته و هر کسی در هر سطح دانشی سایت را بازدید کند
  حتما با دست پر و راضی سایت را ترک میکند سرویس رایگان بسیار با ارزش و عالی بود
  دورنمای دانش آی تی در آینده همه را شگفت زده خواهد از همکاران که این مجموعه را مدیریت کردن هم تشکر میکنم
  از خداوند منان آرزوی توفیق بیشتری برای مجوعه شما را دارم

  1. سلام بر شما و ممنون از حضورتون در سایت المنتور فارسی، بسیار لطف دارید.
   بدون شک نظرات شما باعث ایجاد انگیزه فراوان در من میشه، المنتور فارسی ایده های زیادی داره که
   با کمک و دلگرمی شما دوستان برای کمک به جوانان میهنم یکی پس از دیگری پیاده سازی خواهد شد. با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *