ویجت

۹۱۳۰۲۶۵۴ ۰۲۱

ابزارک دکمه اشتراک گذاری یا Share Buttons

دکمه اشتراک در شبکه های اجتماعی

آنچه خواهید آموخت

ابزارک دکمه اشتراک گذاری یا Share Buttons

من مطمئنم که تک  تک شما می‌خواید که سایتتون سهم بیشتری رو داشته باشه (کی نمی‌خواد؟)

امروز قصد دارم که راه اضافه کردن دکمه‌های اشتراک گذاری به وردپرس رو بهتون معرفی کنم، راهی که خیلی سریع‌تر و منعطف‌تر از هرچیزیه که قبلاً بود.

درسته، دکمه‌ اشتراک گذاری شبکه‌های اجتماعی یا social sharing buttons و مقالات مرتبط با این مبحث یک موضوع قدیمی هست. با این حال فیسبوک از 955 میلیون کاربر تو سال 2012  به 1.86 میلیارد کاربر تو سال 2016 رسید! حالا اگه در نظر بگیرید که 20درصد کل زمان آنلاین، تو سوشال مدیا یا پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی گذرونده میشه، خب مسلماً دکمه شبکه‌های اجتماعی نقش تعیین کننده‌ای برای جذب ترافیک بیشتر به وبسایت شما داره.

قابلیت دکمه شبکه‌های اجتماعی المنتور، نیاز خیلی از کاربرهای وردپرسی رو برآورده کرده و باعث شده یک افزونه‌ی دیگه از لیست افزونه‌های وبسایت شما کم بشه. در نتیجه سرعت عملکرد وبسایتتون بالا میره و اجازه میده تا به‌راحتی ویژگی دیگه‌ای تو ویرایشگر المنتور رو کنترل کنید.

بهترین راه حل برای اشتراک گذاری در شبکه‌ اجتماعی

نسخه فعلی افزونه المنتور از این قابلیت پشتیبانی می‌کنه.

دکمه اشتراک گذاری شبکه اجتماعی

المنتور موفق شده امکان اشتراک در شبکه های اجتماعی رو ایجاد کنه که تو دو بخش اصلی، از گزینه‌های جایگزین فراتر رفته: عملکرد سریع و سفارشی سازی طراحی به صورت پیشرفته.

سفارشی سازی طراحی دکمه

دکمه‌های اشتراک گذاری برای اینکه بتونند در طراحی وبسایت موجود به خوبی سازگار باشند، برای تنظیمات هر استایلی از دکمه، یکسری گزینه‌های سفارشی سازی پیشرفته هم هست. جلد، ترازبندی، نمایش ریسپانسیو و … قابلیت تنظیم دارند.

 بریم که یکسری از گزینه‌های طراحی دکمه اشتراک گذاری را بررسی کنیم.

ویرایش ظاهر دکمه در وردپرس

طراحی جلد دکمه

جلدها یکسری استایل‌های از قبل طراحی شده هستند که می‌تونید خودتون انتخاب کنید:

 • Minimal یا مینیمال: نمایش دکمه اشتراک گذاری با جلد پیشفرض و ساده
 • Framed یا قاب بندی شده: نمایش آیکن، متن و شمارنده را تو یک قاب
 • Boxed icon یا آیکن جعبه‌ای: نمایش آیکن تو یک باکس یا جعبه
 • Flat یا مسطح: نمایش المان‌ها تو طراحی مسطح و پهن
 • Gradient یا گرادیان: نمایش آیکن تو سایه‌ای متفاوت از متن و شمارنده

جلد دکمه سایت

نمایش آیکن و متن

میتونید بین نمایش آیکن، متن و هردو، یکی را انتخاب کنید.  این موضوع به کاربر امکان میده تا از فضای در دسترس تو حالت دسکتاپ و گوشی، استفاده‌ی کامل داشته باشه.

ظاهر آیکن

ستون‌ها و طرح‌های درون خطی

تنظیمات ستون‌ها این اجازه را میده تا تعداد ستون‌هایی که دکمه‌ها قراره درش ظاهر بشند را انتخاب کنید. تنظیم ستون‌ها به حالت اتوماتیک، دکمه‌ها را در یک خط نمایش میده. اگه 1 ستون را تنظیم کنید، همه‌ی دکمه‌ها توی ردیف‌های جداگانه به نمایش در میان. انتخاب 2 ستون، دکمه‌ها را در دو ستون به نمایش درمیاره و به همین ترتیب ادامه داره …

Inline layouts

سفارشی سازی رنگ و تایپوگرافی

دکمه‌های اشتراک گذاری مطابق با شبکه‌ی اجتماعی، رنگی پیشفرض می‌گیرند. اما خودتون هم می‌تونید رنگ دکمه را سفارشی‌سازی کنید تا رنگ اون‌ها با طرحی کلی رنگ سایت شما، سازگاری داشته باشند.

تایپوگرافی دکمه

فاصله گذاری و اندازه

در کنار سفارشی‌سازی رنگ و تایپوگرافی، می‌تونید ساختار دکمه های اشتراک گذاری را  به روش‌های زیر تغییر بدید:

 • تنظیم فاصله‌ی میون دکمه‌ها
 • تغییر اندازه آیکن و دکمه
 • تغییر ارتفاع دکمه

ویرایش ریسپانسیو

بخش بزرگی از کاربرها، وبسایت شما را تو دستگاه‌های موبایل مرور می‌کنند. با دکمه اشتراک گذاری المنتور می‌تونید اشتراک گذاری محتوای سایت را برای این قبیل کاربرها آسون کنید. این کار را می‌تونید با سفارشی سازی طرح دکمه اشتراک گذاری که در مجموعه ابزار ویرایش موبایل تو المنتور هست، انجام بدید.

ویرایش ریسپانسیو دکمه

لیبل سفارشی (“ اشتراک کلمه‌ی موردنظر” بجای  “فیسبوک” )

CTA یا Call To Action یک دکمه، تأثیر زیادی روی دریافت کاربر بیشتر برای کلیک داره. خوشبختانه با دکمه اشتراک گذاری المنتور نیازی نیست که این کار را با اسم استاندارد شبکه‌ی اجتماعی انجام بدید. شما می‌تونید هر متنی که دوست داشتید تعیین کنید و  یک پیغام خاص برای هر کدوم از دکمه‌ها اضافه کنید.

لیبل دکمه

چاپ و ایمیل

علاوه بر اشتراک در شبکه‌های اجتماعی، بازدیدکننده های سایت شما ممکنه به ارسال محتوای سایت به یک شخص خاص از طریق ایمیل علاقه داشته باشند. این موضوع وقتی که شما می خواید که یک بخش از متن بدردبخوری را برای همکارتون ارسال کنید، خیلی کاربردی هست.

شمارنده‌ و آمار اشتراک گذاری

با نمایش شمارنده، این امکان وجود داره که خیلی سریع، خودتون را به بازدیدکننده‌ها اثبات کنید، اون‌ها متوجه موردعلاقه واقع شدن و استقبال محتوای شما توسط باقی افراد می‌شند.

شمارنده‌ی تعداد اشتراک مطلب، یک ضمیمه‌ی عالی به پست‌های وبلاگ هستند؛ البته روی سایر صفحات مثل صفحات فروش تأثیر بیشتری داره. فقط یک لحظه به این فکر کنید که بازدیدکننده های سایت شما با دیدن اشتراک هزارتایی یا صدتایی مطالبتون، چقدر متمایل به خرید محصول شما می‌شند.

طبق تحقیقات تیم المنتور، مشخص شد که افزونه‌های اشتراک گذاری، باعث کند شدن و مصرف منابع می‌شند؛ خصوصاً وقتی که شمارنده‌ی تعداد اشتراک به نمایش در میاد.

یکی از دلایلی که المنتور تونست شمارنده‌ی آمار اشتراک در شبکه‌های اجتماعی را با عملکرد سریع طراحی کنه، استفاده از اسکریپت API متعلق به Donreach هست. این اسکریپت یک API شمارشگر تعداد اشتراک‌گذاری با قابلیت open-source و بهینه سازی شده‌است که به شما این امکان رو میده تا آمار اشتراک در شبکه‌های اجتماعی را نمایش بدید.

*نکته: شما می‌تونید بری داشتن دکمه اشتراک گذاری تو چندین صفحه یا از ابزارک Global و یا از تعبیه‌ی شورت کد المنتور در قالب صفحه، استفاده کنید.

نحوه اضافه کردن دکمه اشتراک گذاری یا Share Buttons در وردپرس

 1. اول از همه توی پنل المنتور، دکمه اشتراک گذاری یا Share buttons رو سرچ کنید، بعدش ابزرک را به صفحه، درگ و دراپ کنید.
 2. تو تب محتوا، سوشال مدیا یا شبکه‌های اجتماعی مدنظرتون را اضافه کنید. شما می‌تونید خواص دکمه‌های اشتراک گذاری مثل view یا نما، skin یا جلد، ترازبندی و … تنظیم کنید.
 3. برای نمایش شمارنده‌ی تعداد اشتراک، به تنظیمات Counter رجوع کنید.
 4. اگه قصد تغییر استایل دکمه‌ها را دارید، به تب استایل برید. تو این تب می‌تونید فاصله‌ی میون زبانه‌ها، اندازه دکمه‌ها، تایپوگرافی و سایر تنظیمات را کنترل کنید.

پیشرفت‌های دیگه در المنتور

Masonry برای ابزارک نمونه کارها یا portfolio

ابزارک نمونه کارها یا portfolio از طرح‌های msonry برخوردار هست. برای دوستانی که با masonry آشنا نیستند: این layout یا طرح، از پست‌هایی که در قالب ارتفاع تغییر می‌کنند تشکیل شده و ترتیب طرح شناخته شده‌ی pinterest را هم ساخته.

CSS دستی برای کل صفحه

اضافه کردن CSS دستی در سطح صفحه امکانپذیر هست. به این معنی که اگر قصد دارید تا کلاس‌ها و آیدی‌های صفحه را کنترل کنید، می‌تونید مستقیماً از منو تنظیمات صفحه این کار را انجام بدید. این کار بدون نیاز به جستجوی فایل CSS یا تنظیم اون برای هر بخش، امکانپذیر هست.

نتیجه گیری

بذارید دوباره ویژگی‌هایی که تو ابزارک اشتراک شبکه‌ی اجتماعی، باندل کردیم را جمع بندی کنیم:

طراحی، طراحی، طراحی: از دکمه‌های اشتراک گذاری که مثل انگشت شصت به چشم میان دوری کنید. قدرت المنتور را در دکمه اشتراک در شبکه‌های اجتماعی، پیاده سازی کنید.

عملکرد سریع و صرفه جویی منابع:  تعداد افزونه‌های نصب شده را کاهش بدید و از دکمه‌های اشتراک گذاری سبک، لذت ببرید.

ریسپانسیو تو حالت موبایل، به همراه ویرایشگر: از تکیه به تنظیمات موبایل تو حالت پیشفرض دست بردارید، ویرایش دکمه‌های اشتراک گذاری را در حالت بصری شروع کنید.

کلی تغییرات از پیش ‌تعیین ‌شده  برای اکتشاف: دوروبر شمارنده یا Counter، جلد یا skin، نماها و سایر تنظیماتی که روی این ویژگی در دسترس هستند، مشغول بشید تا چیزهای جدید را کشف کنید.

بهتون توصیه می‌کنیم که سریعاً از این ویژگی استفاده کنید و خودتون ببینید که به محض پیاده کردن این دکمه‌های اشتراک گذاری المنتور، چند لایک و اشتراک گذاری دریافت می‌کنید.

پس اگه تاحالا المنتور پرو رو نصب و آپدیت نکردید، این بهترین شانس شماست تا با دریافت نسخه‌ی حرفه‌ای المنتور، ویژگی‌های جدیدی که در المنتور اضافه شدند رو کشف کنید. برای آشنایی بیشتر با صفحه‌ساز المنتور، ویدئوهای رایگان آموزش المنتور را تماشا کنید. 


خرید المنتور حرفه‌ای

2 پاسخ

 1. با سلام
  از بابت مطلب مفیدی که در سایت قرار دادید، سپاسگذارم.

  1. درود بر شما
   خواهش میکنم ، از شما که ما را انتخاب کردید سپاسگزاریم 😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *