ویجت

۹۱۳۰۲۶۵۴ ۰۲۱

عنوان ویدئو آموزشی

آموزش ساخت حالت تعمیر

تعداد ویدئو

ویدئو شماره 16

زمان ویدئو

16:58 دقیقه

مدرس ویدئو

مهدی جبین پور

نام دوره آموزشی

آموزش المنتور

تاریخ بروزرسانی

1401/07/18

کلیک کنید

افزونه المنتور پرو
حرفه‌ای ترین صفحه ساز وردپرس

آموزش ساخت حالت تعمیر و به زودی در المنتور

قصد داریم در این قسمت نحوه ساختن صفحه تعمیر و به زودی را خدمت شما آموزش دهیم. اهمیت ایجاد این صفحه به این علت است که کاربران نباید در هنگام طراحی سایت، حالت نامنظم و بهم‌ریخته آن را ببینند. بنابراین از ابتدای طراحی سایت بهتر است که صفحه تعمیر یا به زودی بر روی سایت شما نمایش داده شود.

ایجاد صفحه تعمیر یا به زودی

صفحه تعمیر یا به زودی در واقع  زمانی کاربرد دارد که شما در حال طراحی سایت خود هستید و می‌خواهید هیچ کاربری فرایند طراحی سایت شما را مشاهده نکند.

حالا برای ایجاد این صفحه ابتدا به پیشخوان وردپرس خود مراجعه کنید. سپس از طریق منوی المنتور، به بخش ابزارها بروید. مشاهده خواهید کرد که تب‌های مختلفی در بالای صفحه برای شما قرار داده شده است. زمانی که بر روی تب “تعمیر” کلیک کنید فعال بودن یا غیرفعال بودن آن را به شما نشان خواهد داد.

حالا برای فعال کردن آن دو راه دارید. یا اینکه آن را بر روی گزینه به زودی قرار دهید یا حالت تعمیر. اگر سایت خود را بر روی حالت به زودی قرار دهید موتورهای جستجو سایت شما را بررسی خواهند کرد. البته قابل ذکر است که ایندکس شدن سایت توسط موتورهای جستجو برای ما مشکلی ایجاد نمی‌کند.

ما این صفحه را صرفا برای کاربران انسانی ایجاد کرده‌ایم. حالا اگر سایت خود را بر روی حالت تعمیر بگذارید خطای 503 به کاربران نمالیش داده می‌شود. توصیه ما این است که بیشتر از دو الی سه روز این کار را انجام ندهید. زیرا امکان دارد گوگل سایت شما را کلا حذف کند.

البته توجه کنید که این دو صفحه صرفا برای سایت‌های تازه تاسیس نیست. بهتر است که اگر می‌خواهید در سایت خود تغییراتی ایجاد کنید آن را بر روی حالت “به زودی” قرار دهید. ولی در کل سایت‌های تازه تاسیس را بر روی حالت تعمیر بگذارید که اگر نیاز شد سایت را کلا پاک کنید، گوگل ایندکس زیادی از وب‌سایت شما نداشته باشد. سپس گزینه “چه کسانی می‌توانند به سایت دسترسی داشته باشند” را بر روی “وارد شده” بگذارید.

حالا باید صفحه‌ای را بسازید که به عنوان صفحه تعمیر به کاربران نمایش داده شود. پس به منظور انجام این کار از طریق منوی قالب‌ها در پیشخوان وردپرس به بخش قالب‌های ذخیره شده بروید. سپس بر روی گزینه “افزودن جدید” در بالای صفحه کلیک کنید.

حالا صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد که در آن باید نوع قالب و نام آن را مشخص کنید. نوع قالب خود را بر روی صفحه قرار دهید و نام آن را در حال تعمیر بگذارید و در آخر بر روی گزینه ایجاد کلیک کنید.

سپس به صفحه طراحی المنتور منتقل خواهید شد. بهتر است ابتدا طرح‌بندی صفحه را از قسمت تنظیمات صفحه بر روی Canvas قرار دهید.

حالا یک ردیف و سه ستون ایجاد کنید و ارتفاع آن را از قسمت تنظیمات بر روی گزینه “هم اندازه صفحه نمایش” قرار دهید. در واقع ما می‌خواهیم ردیفی که ایجاد کردیم کل صفحه نمایش را در بر بگیرد. همچنین بهتر است که به ردیف خود پس زمینه دهید.

سپس در گوگل عبارت Maintenance را جستجو کنید تا یک عکس مناسب برای صفحه تعمیر خود بیابید. اگر در قسمت Image گوگل بر روی گزینه Tools کلیک کنید و سپس از بخش Type گزینه Gif را انتخاب نمایید، انیمیشن‌ها یا همان Gifهای بسیار جذابی به شما نمایش داده خواهد شد. حالا از این قسمت Gif مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را ذخیره کنید.

دوباره به صفحه طراحی المنتور بروید و با استفاده از المان تصویر، عکسی که دانلود کردید را در این قسمت آپلود نمایید. در صورت نیاز می‌توانید از قسمت تنظیمات المان تصویر، برای عکس خود یک پس زمینه تعیین کنید.

بعد از بارگذاری عکس یک المان سربرگ در بالا تصویر خود قرار دهید. حالا هر متنی که دوست دارید را می‌توانید در این سربرگ قرار دهید ولی ما پیشنهاد می‌کنیم که بنویسید، درحال تعمیر هستیم و به زودی بازخواهیم گشت.

از قسمت محتوا حتما متن خود را وسط چین کنید.

همچنین در بخش استایل می‌توانید رنگ یا فونت متن مورد نظرتان را تغییر دهید. اگر احساس می‌کنید خطوط محتوا فاصله کمی باهم دارند از بخش تایپوگرافی ارتفاع خط را بیشتر کنید.

همانطور که مشاهده کردید به سادگی توانستیم یک صفحه تعمیر و نگهداری ساده را ایجاد کنیم. البته قابل ذکر است که این صفحه را به هزاران مدل مختلف می‌توان ساخت ولی طراحی آن چندان اهمیت خاصی ندارد.

به عنوان مثال اگر خواستید یک تایمر هم برای افتتاح وب‌سایتتان در صفحه تعمیر قرار دهید، می‌توانید از المان شمارش معکوس برای این کار استفاده کنید. این المان را در هرجای صفحه که دوست داشتید قرار هید. همچنین باید برای شمارش معکوس یک تاریخ مشخص کنید. به عنوان مثال اگر تا دو روز دیگر سایتتان قرار است افتتاح شود تاریخ را بر روی دو روز دیگر تنظیم کنید.

همانطور که می‌دانید از طریق بخش استایل هم می‌توانید تغییراتی در ظاهر شمارشگر معکوس ایجاد نمایید. به عنوان مثال می‌توانید رنگ پس زمینه، فاصله بین مربع‌ها، عرض شمارشگر معکوس و… را تغییر دهید. توجه کنید که حتی فونت و سایز آن را هم می‌توانید از قسمت تایپوگرافی عوض کنید.

اگر می‌خواهید که لبه‌‌های شمارشگر معکوس ردیسو داشته باشند و گرد شوند، کافی است که از قسمت استایل نوع کادر را بر روی گزینه “هیچ” قرار دهید. سپس در کادری که برایتان در پایین این گزینه باز می‌شود به لبه‌ها چند px ردیوس دهید.

حالا برای اینکه صفحه تعمیر به کاربرانتان نمایش داده شود، از طریق بخش المنتور در پیشخوان وردپرس به بخش ابزارها بروید. سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود بر روی حالت تعمیر کلیک کنید و گزینه “انتخاب قالب” را بر روی حالت تعمیر قرار دهید. همانطور که گفتیم اگر در حال طراحی سایتتان هستید حالت صفحه را بر روی تعمیر قرار دهید، ولی اگر می‌خواهید تغییراتی در سایت خود ایجاد کنید بهتر است حالت صفحه را بر روی به زودی بگذارید تا موتورهای جستجو وب‌سایت شما را ایندکس کنند.

سخن پایانی

همانطور که مشاهده کردید ما به راحتی توانستیم یک صفحه تعمیر بسیار جذاب با کمک افزونه المنتور ایجاد کنیم. قابل ذکر است که صفحه تعمیر می‌تواند به حالت‌های مختلفی طراحی شود و این مسئله صرفا به سلیقه یا خواسته شما بستگی دارد. امیدواریم که مطالب این قسمت از دوره جامع آموزش المنتور برای شما مفید واقع شده باشد. می‌توانید سوالات و نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌های سایت ثبت کنید تا همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *