ویجت

۹۱۳۰۲۶۵۴ ۰۲۱

عنوان ویدئو آموزشی

تنظیمات اولیه افزونه المنتور

تعداد ویدئو

ویدئو شماره 8

زمان ویدئو

4:44 دقیقه

مدرس ویدئو

مهدی جبین پور

نام دوره آموزشی

آموزش المنتور

تاریخ بروزرسانی

1401/07/25

کلیک کنید

افزونه المنتور پرو
حرفه‌ای ترین صفحه ساز وردپرس

تنظیمات اولیه المنتور برای شروع طراحی سایت

در این قسمت می‌خواهیم دوتا از تنظیماتی را به شما آموزش دهیم که برای هر وب‌سایتی بسیار مهم است و اگر این دو تنظیم را در رابطه با المنتور و وردپرس ندانید، در آینده حتما به مشکل برخورد خواهید کرد.

اولین مورد نمایش المنتور برای پست تایپ‌های مختلف است. فرض کنید برای نوشته‌های سایت می‌خواهیم از المنتور استفاده کنیم ولی این افزونه برای ما در قسمت نوشته‌ها فعال نیست. حالا می‌خواهیم ببینیم باید چگونه آن را تنظیم کنیم.

دومین مورد هم که می‌خواهیم آموزش دهیم در رابطه با نحوه ساخت صفحه اصلی برای سایت است. همانطور که گفتیم این دو مورد اهمیت بسیار زیادی دارند و می‌توان گفت که جزو پرتکرارترین سوالات درباره المنتور هستند.

تنظیمات المنتور برای نوشته‌ها

ابتدا به پیشخوان وردپرس خود بروید و از قسمت برگه‌ها بر روی گزینه افزودن جدید کلیک نمایید. سپس صفحه دیگری برای شما باز خواهد شد. اگر به خوبی دقت کنید خواهید دید که در بالای صفحه گزینه‌ای با عنوان “ویرایش با المنتور” قرار دارد. می‌توانید بر روی این گزینه کلیک کنید و به وسیله افزونه المنتور صفحات خود را ویرایش نمایید.

ولی اگر از قسمت نوشته‌ها در پیشخوان وردپرس بر روی گزینه افزودن نوشته کلیک کنید مشاهده خواهید کرد، در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود گزینه‌ای برای ویرایش با المنتور وجود ندارد. اگر با چنین مشکلی برخورد کردید باید به قسمت تنظیمات المنتور بروید و برای قسمت انواع نوشته گزینه نوشته‌ها را نیز تیک بزنید. به همین راحتی می‌توانید گزینه ویرایش با المنتور را برای نوشته‌های خود فعال کنید.

ساخت صفحه اصلی

حالا برای ایجاد برگه صفحه اصلی کافی است که از قسمت برگه‌ها در پیشخوان وردپرس بر روی گزینه افزودن جدید کلیک کنید. سپس برگه‌ای به نام صفحه اصلی بسازید و منتشر نمایید. حالا اگر وب‌سایت خود را مشاهده کنید، صفحه اصلی بر روی سایت وجود ندارد. برای اینکه صفحه اصلی بر روی سایت شما قرار بگیرد، باید از قسمت تنظیمات در پیشخوان وردپرس به بخش خواندن بروید. ابتدا گزینه “یک برگه یکتا” را علامت بزنید و سپس صفحه نخست را بر روی گزینه “صفحه اصلی” قرار دهید. حالا اگر وب‌سایت خود را مشاهده کنید خواهید دید که صفحه اصلی که ساختید بر روی سایتتان قرار گرفته است.

سخن پایانی

امیدواریم که این قسمت از دوره آموزش المنتور برای شما کاربردی و مفید واقع شده باشد. اگر سوال یا مشکلی در رابطه با موارد گفته شده دارید، در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا کارشناسان و متخصصان ما به صورت کامل شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *